sobota, 3 stycznia 2015

Morskie Oko | wersja zimowa

Zobaczenie gór, gdy wszystko pokryte jest śniegiem, gdy jest tak zimno, że o zdjęciu czapki czy rękawiczek nie sposób nawet pomyśleć, było jednym z moich marzeń. Teraz jest już spełnione! Poniedziałek, dwudziestego dziewiątego stycznia, to od teraz moje najlepsze wspomnienie minionego roku. Dla niektórych może być to drobnostka, bo to w końcu tylko góry, ale dla mnie jest to jednak coś więcej. Czuję się tam zupełnie inaczej, po prostu lepiej.
Był to wyjazd z pozoru planowany od miesiąca, a tak naprawdę zupełnie spontaniczny. Nie byłyśmy z siostrą pewne, czy dojedziemy do Zakopanego bez wcześniejszej rezerwacji biletów, dlatego jechałyśmy na dworzec zupełnie w ciemno. Ale okazało się, że dojedziemy i to bez problemu! Jak już kilka minut po szóstej byłyśmy w autobusie, wiedziałam, że dalej wszystko będzie tylko lepiej.
Zaskoczyło mnie nad Morskim Okiem kilka rzeczy. Przede wszystkim ilość śniegu. Patrząc na to jak uboga jest zima w okolicach Krakowa, nie wiedziałam, czego do końca się spodziewać. A na miejscu zastałam bardzo dużo śniegu, a w dodatku, co zaskoczyło mnie dużo bardziej, samo Morskie Oko było prawie całkowicie zamarznięte. I to do tego stopnia, że wiele osób jak gdyby nigdy nic po nim spacerowało. Ja weszłam jedynie na brzeg, ale gdy pani za mną zaczęła skakać do zdjęć na tym lodzie, uciekłam w obawie przed utonięciem. 
Niesamowicie zachwycił mnie tamtejszy krajobraz, z resztą, zachwyca mnie za każdym razem, gdy jadę w tamte strony. Jedyne o czym muszę pamiętać przy kolejnej wyprawie to ciepłe rajstopy, ale poza tym, wszystko było idealnie. Oby więcej takich spontanicznych wyjazdów w 2015 roku! Teraz marzą mi się wyjazdy w wyższe góry. Do zdobycia jest wiele szczytów!
Nie przywiozłyśmy ze sobą zbyt wielu zdjęć, bo ciężko było zatrzymać się w jednym miejscu na dłużej niż minutę bez zamarznięcia, ale przynajmniej zrobiłyśmy kilka, z których jestem zadowolona.

26 komentarzy:

 1. Byłam nad Morskim Okiem już parę razy, ale zimą jeszcze go nie widziałam, a widok jest na pewno niesamowity! polinska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci za miły komentarz ;**
  Masz cudownego bloga i zdjęcia z Morskiego Oka są prześliczne,też byłam tam wiele razy,ale niestety nie miałam okazji zobaczyć go w zimie,ale teraz wiem,że powinnam kiedyś się wybrać i w tym okresie. ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam góry zimą. Ja byłam w marcu zeszłego roku i Morskie Oko też było zamarznięte, wszyscy sobie po nim spacerowali i robili zdjęcia, ja jednak grzecznie trzymałam się brzegu :D
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. nie byłam ani razu , az wstyd sie przyznać bo mieszkam niedaleko :)

  [ life plan by klaudia ]

  OdpowiedzUsuń
 5. jeju, nigdy nie byłam nad Morskim Okiem *-* Ale tam jest pięknie

  ~ m y b l o g

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jakoś nie przepadam za wędrówkami w góry - chyba nie jestem do tego stworzona, a zimą już na pewno nie dałabym rady :D Podziwiam! Śliczne zdjęcia.

  http://diadree.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaka piękna zima. U nas nie ma śniegu ;c

  OdpowiedzUsuń
 8. Góry są bajeczne zimą, ja nad morskim okiem byłam tylko latem więc mogę sobie wyobrazić tylko jak tam jest pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ojej zazdroszczę! :-) śliczne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcia. My prawdopodobnie przyszłe święta Bożego Narodzenia spędzać będziemy w górach, mam nadzieję, ze to się uda i będę mogła cieszyć oczy pięknymi widokami. :)
  Całusy,

  http://sylwiaa-m.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale śliczne zdjęcia, pięknie tamusi być zimą♡

  your-imaginatio-n.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki za komentarz ;)
  Uwielbiam Zakopane! Jestem tam co roku na wakacje i w tedy chodzę po górach, i w ferie jeżdżę na snowboardzie :)

  http://mademoisellejuliet.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurczę, zazdroszczę takiego widoku! Ja widziałam góry tylko latem i wczesną jesienią :(

  OdpowiedzUsuń
 14. nad morskim okiem byłam tylko raz w życiu i już nic nie pamiętam z tej wyprawy. Za młoda byłam, ale chciałabym sobie ten widok odświeżyć.
  I,... ludzie skaczą sobie po tym lodzie? Aha, dobrze. Naturalna selekcjo - zacznij działać xd

  OdpowiedzUsuń
 15. piękne widoki. Dla mnie to nie drobnostka. Sama buczę, że chcę w góry

  OdpowiedzUsuń
 16. Ahh marzy mi się zobaczyć morskie oko zimą ! cudowne widoki ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Widoki przepiękne, a wspomnienia bezcenne. Jakże Ci zazdroszczę. Najlepszego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 18. No, zima jak z bajki! Piękne zdjęcia, aż przez chwilę mi się wydawało, że lubię zimę :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Bajeczne scenerie, marzą mi się góry zimą :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wspaniałe zdjęcia! Chciałabym kiedyś pojechać w góry, bo jeszcze nigdy tam nie byłam, a w zimie... To już marzenie zupełne! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak pięknie! :) Nigdy nie byłam nad Morskim Okiem :(

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i bezinteresowną obserwację. To bardzo motywuje! ♥

Szablon wykonany przez Tyler / Enjoy!