sobota, 10 stycznia 2015

blog

Pisanie bloga to sprawa bardzo indywidualna, osobista, po prostu moja. Czasem piszę tu rzeczy, których nie umiem powiedzieć, przekazać innym tak jakbym tego chciała. Na blogu jestem sobą, osobą, która nadmiernie rozpamiętuje, wciąż wraca do przeszłości, za dużo myśli, mimowolnie planuje, choć wie, że to najgorsza rzecz pod słońcem... Ale także osobą, która marzy, potrafi doceniać małe rzeczy i po prostu jest szczęśliwa. Nie umiem mówić o sobie, ale jednak kiedyś udało mi się stworzyć cały post o tym, jaka jestem. Blog ułatwia mi wiele rzeczy, pozwala zatrzymać chwilę, umożliwia wracanie do postów sprzed roku, dzięki czemu widzę jak się zmieniłam.
Osoby z mojego otoczenia nie wiedzą, że prowadzę bloga. Dlaczego? Właściwie odpowiedziałam na to pytanie już w pierwszym zdaniu tego postu: blog jest mój i nie czuję jakiejś wewnętrznej potrzeby, by dzielić się nim z osobami, z którymi na co dzień przebywam. Nie wiem, czy nie czułabym wtedy pewnej blokady podczas pisania, czy nie uważałabym bardziej na to, o czym piszę, czy bym nadmiernie nie analizowała, poprawiała, a w końcu... czy bym się nie poddała.
Gdyby czytał mnie ktoś z moich znajomych, właściwie nie miałabym nic przeciwko temu, ale tylko wtedy, gdybym o tym nie wiedziała. Lub gdyby pozwolił mi zapomnieć o tym, że wiem.

Adres podaje się tylko raz. Później już nie panujemy nad tym, do kogo dotrze. Pilnuję, by nie dotarł za daleko.

16 komentarzy:

 1. o moim blogu wie tylko moja przyjaciółka :) i chyba wolę, by tak zostało

  beautifuldreams29.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. ja tez mam tylko w jednym ukrytym miejscu podany adres bloga, do dziś nie wiem kto go dokładnie ze znajomych czyta, ale wiem ze sa takie osoby. Czasami czuje sie z tym dziwnie, ale wiekszosc czasu po prostu o tym nie mysle :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mojego bloga zna tylko jedna moja przyjaciółka i raczej nikt więcej. Trzymam się tego mocno, bo mimo wszystko... Jakoś hamuje mnie na samą myśl o tym, że inni znajomi też by do tego dotarli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tak samo. Blog mnie polepsza i dzięki niemu się wyciszam.

  OdpowiedzUsuń
 5. O moim blogu wie tylko kilka znajomych, ale wiem, że od nich adres mojego bloga nie dotrze dalej :) Niejednokrotnie myślałam o tym, by udostępnić mojego bloga, ale nie mam tyle odwagi :) Tak jest znacznie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Łatwiej pisać o emocjach i uczuciach niż o nich mówić. Sama dlatego zaczęłam prowadzić bloga, dziś mam trochę inne spojrzenie. Piszę, bo lubię, bo nie umiem sobie wyobrazić swojego życia bez pisania, a przy okazji chcę pokazać innym moje spojrzenie na pewne rzeczy, opowiedzieć o tym co kocham. Bardzo długo osoby z mojego realnego otoczenia nie widziały, że mam bloga z czasem o nim mówiłam, ale nie podawałam nikomu, dziś mam adres w opisie na instagramie, obserwują mnie tam realni znajomi więc możliwe iż go już mają. Nie czuję już jakoś potrzeby ukrywania się z blogiem.

  Każdy ma inne spojrzenie na Nowy Rok, ważne jednak by to nam pomagało, dawało motywację, podtrzymywało na duchu było naszą siłą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tak samo ;) Malo ludzi z bliskiego mi otoczenia wie, że prowadzę bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ode mnie z klasy kilka osób wie, że prowadzę bloga, natomiast nie przeszkadza mi to, a raczej sprawia, że mam ochotę go prowadzić, ponieważ otrzymuję raczej słowa aprobaty i motywację. Również traktuję blog personalnie, ale nie aż tak bardzo, bo moje głębsze przemyślenia wylewam raczej na kartki mojego dziennika :)
  rosylette.blogspot.com ✿

  OdpowiedzUsuń
 9. Też nie dzielę się swoim blogiem ze znajomymi. Wolę go zostawić dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś prowadziłam też bloga lifestylowego i pisałam tam czasem o moich uczuciach, planach... Kiedy dowiedziała się o tym moja rodzina, znajomi to miałam taką wewnętrzną blokadę i tak jak piszesz - wszystko kontrolowałam, bałam się pisać o pewnych rzeczach, o których nie chciałam, by niektórzy ludzie wiedzieli. No i w końcu usunęłam bloga, bo chęci do jego prowadzenia znikły bezpowrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ostatnio podałam adres znajomej i zastnawiam się czy było to dobre posunięcie

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi też ciężko mówić o sobie, a o blogu wiedzą tylko przyjaciółki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Blog jest miejscem, gdzie możemy być sobą, bez obaw :)
  Też tak miałam, że znajomi nie wiedzieli, że mam bloga- bałam się ich reakcji- teraz wie o tym kilka najbliższych osób i powoli mówię kolejnym- tak buduję pewność siebie :))

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie ukrywam, że mam bloga. Gdy ktoś pyta - odpowiadam, że tak. Ale zbytnio się tym nie afiszuję, nie czuję takiej potrzeby. A sam adres? Mają go najbliższe mi osoby :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zawsze jest łatwiej napisac niż powiedziec :)
  http://agatacia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. O moim blogu wie tylko kilka osób, wolę, aby była to moja mała słodka tajemnica :)


  ~ m y b l o g

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i bezinteresowną obserwację. To bardzo motywuje! ♥

Szablon wykonany przez Tyler / Enjoy!