piątek, 24 kwietnia 2015

i co teraz?

Poszłam do liceum z w miarę jasno określonym planem na przyszłość. Biologia z chemią to od drugiej klasy gimnazjum był mój kierunek. Wiedziałam, że nic innego nie jest dla mnie odpowiednie i to jest po prostu to. Dlatego kiedy kilka tygodni temu zdałam sobie sprawę, że biologia to najprawdopodobniej jeden z najgorszych przedmiotów, z jakimi miałam do czynienia, straciłam na chwilę grunt pod nogami. Bo dobrze jest mieć w życiu jasno określony cel, do którego się dąży, mnie to pomagało. A nagle mój cel zniknął i czułam, a właściwie dalej czuję, się dość mocno zagubiona. W szkole i całym życiu. Bo na razie nie wiem, do czego dążę, to uczucie mnie przeraża. Chciałabym wiedzieć na jakie studia pójdę, a na razie nie wiem nic. 
Teoretycznie został mi jeszcze rok na podjęcie decyzji, ale jak dobrze byłoby wiedzieć już teraz. No nic, pozostaje mi tylko czekać, aż moje prawdziwe powołanie samo mnie odnajdzie, bo czy mogę w jakiś sposób pomóc mu mnie odnaleźć? Zamachać ręką: Tu jestem!? Myślę, że czekanie to dobre wyjście. Czekanie i nadzieja, że nie miniemy się gdzieś po drodze.


15 komentarzy:

 1. bardzo fajnie wyglądasz;)
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ten look

  Super Stylizacja!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. haha, no dla mnie biologia to tez najgorszy/najtrudniejszy przedmiot :D

  OdpowiedzUsuń
 4. do liceum wybieram się właśnie na bio-chem ;) Jestem pewna, że znajdziesz swój cel i studia, na które chciałabyś pójść ♥
  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wierzę, że odnajdziesz swoje powołanie :) Moja znajoma prawie całe gimnazjum i liceum była pewna biotechnologii aż wreszcie skończyła na dziennikarstwie i to właśnie okazało się być strzałem w 10 :) Będę trzymać mocno kciuki, abyś odnalazła swój cel, pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Wierzę, że wszystko się ułoży i dalej będziesz dążyć do wcześniejszego celu. Być może to chwilowe załamanie? Wszystko się ułoży, dasz radę. :) Śliczne zdjęcia.

  Pozdrawiam,

  kasia-kate1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. I takich rzeczy właśnie obawiałam się idąc do liceum, także wybrałam technikum, którego nigdy nie zamieniłabym na nic innego. Teraz mam jasno postawione sobie cele i nic nie zmarnowałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam w planach iść na mat-fiz ale to dopiero 1 gimnazjum więc wszystko moze sie zmienic. A tak poza tym to slicznie wychodzisz na zdjeciach :) Pozdrawiam
  http://maczeta-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety to nie jest łatwe. Ja też w technikum byłam pewna, że wszystko mam idealnie dopięte na ostatni guzik, po czym wszystko runęło, źle wybrałam kierunek i na II roku studiów po prostu z nich zrezygnowałam. Teraz poza pracą nie mam nic, ale wciąż zastanawiam się czy wrócić na studia i co trudniejsze - na jakie?
  Liczę jednak, że Tobie uda się wybrać dobrze! Masz jeszcze trochę czasu, na szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hmm napisałaś coś co trochę mnie poruszyło i obawiam się trochę o moją przyszłość... W tym roku kończę trzecią klasę gimnazjum i chciałabym pójść do liceum o profilu biol-chem. Uczę się przeciętnie dlatego nie wiem czy sobie poradzę.Jestem osobą wrażliwą, więc tym bardziej się tego obawiam. Planów na przyszłość miałam dużo, ale teraz nie mam pojęcia za co się zabrać. Mam nadzieję, że znajdę kiedyś coś do czego będę chciała po prostu dojść i najzwyczajniej w świecie osiągnąć wybrany cel. Myślałam, że medycyna to coś czym w przyszłości będę się zajmować, do tego też namawiają mnie moi rodzice. Szczerze mówiąc nie wiem czy to dobra szkoła dla mnie i chciałabym zająć się czymś innym, ale całkiem nie wiem czym. Ups trochę za mocno się rozpisałam... :D
  Poza tym świetny blog, a stylizacja bardzo w moim stylu ;)
  Pozdrawiam serdecznie :)
  pauuls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładnie wyglądasz. :)
  Ja skończyłam Technikum chemiczne na profilu mat-chem i tak szczerze powiem , że źle wybrałam. :(
  Żałuje , że się nie przepisałam gdzie indziej ale i też sukcesem jest to , że udało mi się taki trudny kierunek pozytywnie zakończyć.
  zapraszam do mnie Kochana. <3
  I mam nadzieje, że wszystko się ułoży :*
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczne zdjęcia! Ja wybrałam profil humanistyczny w liceum, bo przekonały mnie moje marzenia o dziennikarstwie, może fotoreportażu... I chociaż często miewam wątpliwości to wiem, że muszę je pokonać, bo w końcu nikt nie spełni moich marzeń za mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. cudownie wyglądasz <3
  super Ci w kapeluszu :)
  eunikovakinga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz!

Szablon wykonany przez Tyler / Enjoy!