środa, 28 września 2016

it's time for something new

Moje najdłuższe wakacje właśnie zbliżają się do końca, co jest nieco dziwne, jako że zawsze były czymś odległym. W czasie matur czymś, czego najbardziej nie mogłam się doczekać, a teraz już prawie minęły i zastanawiam się, kiedy to do mnie dotrze. Może już za kilka dni, kiedy będę w drodze na dworzec, dźwigając zbyt ciężką walizkę. A może w przyszłym tygodniu, kiedy po raz pierwszy wejdę na salę wykładową... Lub dopiero, gdy przyjdą pierwsze egzaminy. Na pewno będzie to coś nowego w moim życiu, ale najwyższy czas na to. Wczoraj na Instagramie przypadkowo trafiłam na słowa, które bardzo do mnie przemówiły:
If you don't like where you are - move. You are not a tree.
Czyli może te zmiany wcale nie powinny nas tak przerażać? W końcu jedna zmiana może doprowadzić do kolejnej; nie musi oznaczać końca lecz zupełnie nowy początek. Nikt nie powiedział, że podjęta decyzja będzie tą właściwą, wszystko wyjdzie z czasem. Najważniejsze, by ruszyć naprzód, a nie stać w jednym miejscu, w którym nie widzimy siebie. Trzeba poznawać, odkrywać, bo nie wiadomo, gdzie jest nasze miejsce. Czasem potrzeba chwili, by je odnaleźć, lecz właśnie o to chodzi. Myślę, że gdy ktoś nie robi nic, by zmienić swoje życie, marnuje je i marnuje siebie. Dlatego jeśli nie lubisz miejsca, w którym jesteś - zmień je. I nie zawsze chodzi o wyprowadzkę na drugi koniec Polski, zmianę można rozumieć na wiele sposobów, więc zrozum ją w taki, by ruszyć naprzód.


12 komentarzy:

 1. Klimat zdjęc jest, a Ty wyglądasz świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. tak proste słowa, ale jakie sensowne! :) powodzenia niezależnie jaką drogę wybierzesz.
  a zdjęcia mega!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnie zdanie jest bardzo przemawiające! Powodzenia życzę :)
  bemystrength..

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne buty, cudne zdjęcia <3

  Zapraszamy
  http://youthinkpositive.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne zdjęcia!:) Powodzenia na studiach!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, powodzenia na studiach!♥ A te słowa z instargama świetne i bardzo prawdziwe :)

  Zapraszam na nowy wpis (kliknij)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czas leci jak szalony i nie sposób go zatrzymać. Dlatego warto nie zmarnować żadnej sekundy żyjąc wstydem i strachem, tylko brnąć przed siebie, doświadczać i próbować nowych rzeczy. Studia to na pewno taki trochę kluczowy moment, kiedy to nasza osobowość kształtuje się najbardziej i kiedy większość ludzi buduje sobie nowy start :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja staram sie podejmowac decyzje z glowa, ale co ma byc to bedzie :)

  http://natuuuu-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i bezinteresowną obserwację. To bardzo motywuje! ♥

Szablon wykonany przez Tyler / Enjoy!