sobota, 21 marca 2015

spraw, aby życie nie było Ci obojętne!

Wiosna już oficjalnie zastąpiła zimę i zaczęła się w pięknym, słonecznym stylu. Aż szkoda siedzieć w domu i marnować tak ładną pogodę. Ostatnio zaczęłam myśleć nad tym, jak wiele rzeczy jest nam w życiu obojętne. Jak często na zadane pytanie odpowiadamy obojętnym "Nie wiem", kiedy nawet nie chcemy wiedzieć. Jak często, kiedy ktoś zapyta nas, gdzie pójść, mówimy: "Jest mi to obojętne"? Miejmy swoje zdanie w każdej chwili, nie pozwólmy, by obojętność zabierała nam cenne minuty, godziny, dni, czy tygodnie. Nieumiejętność podjęcia decyzji, która z pozoru wydaje się błaha i obojętna, a która tak naprawdę może wiele zmienić w naszym życiu. Tak naprawdę nie wiemy, kiedy może zdarzyć się coś, co wszystko zmieni. Coś, co przewróci nasz świat do góry nogami. Sprawmy, by samo życie nie było nam obojętne. Już teraz pomyślmy o spełnianiu marzeń, o przyszłości, która będzie nas satysfakcjonować, a nie sprawiać, że zatęsknimy za przeszłością.

Tak często marzymy o czymś, myślimy, jak dobrze by było, gdyby coś miało miejsce, żałujemy, że coś się nie stało, ale tak naprawdę sama teraźniejszość może w pełni nas zadowolić, ale musimy jej na to pozwolić. Doceniajmy każdy dany nam dzień i patrzmy na niego, jakby był najlepszym dniem w całym życiu. Czasem tak niewiele potrzeba, by naprawdę był tym najlepszym. Nie oczekujmy zbyt wiele, bo możemy wtedy przeżyć całe życie bez żadnego pięknego dnia, czekając na coś, co nigdy nie nadejdzie.
Zdarza się, że tak wiele czasu marnujemy, narzekając. Po co? Czy przez to czujemy się lepiej? Czy w jakiś sposób nam to pomaga? Jeśli nie, zrezygnujmy z tego!

24 komentarze:

 1. Bardzo mądre słowa Ile razy w dniu słyszymy od różnych ludzi "obojętne mi" albo sami mówimy "nie obchodzi mnie to". Nie można być letnim, lepiej być lodowatym lub gorącym! :)

  Mój blog- ultradefenceless

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto marzyć, ale też dążyć do nich. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie. Sama teraz dostrzegłam jak często jestem obojętna na wiele spraw. Czas to zmienić (:

  OdpowiedzUsuń
 4. No masz rację.Niestety nie wiadomo tak naprawdę co przyniesie jutro.Możliwe,że nie będziemy mogli spełniać swoich planów czy marzeń.Bardzo motywujący post.Świetnie wyglądasz ;)

  http://przyszlosczapisanawterazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bardzo często odpowiadam "nie wiem " :/ Super zdjecia !
  Zapraszam do mnie
  www.stylkoo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja strasznie często narzekam, a potem narzekam na to, że kiedyś miałam jak w raju a narzekałam x.x Takie błędne koło.
  A tak w ogóle to znowu widzę u Ciebie tą super kurtkę dshnbjhbds xD Muszę sobie jakąś podobną znaleźć

  Obserwuję i zapraszam
  polgia.blogspot.be

  OdpowiedzUsuń
 7. Zobojętnienie na życie to najgorsze co można zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejj, ale jesteś śliczna!:)
  nolly-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie niby też wiosna już zawitała, jednak dziś się coś popsuło i jest strasznie zimno i ponuro. Na szczęście czytałam, że we wtorek ma być aż 16*C, a w środę chyba 17! Jeśli tak rzeczywiście będzie, to będę skakać ze szczęścia. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz cudowną kurtkę! Ja kilkakrotnie przyłapałam się na narzekaniu Bóg wie na co, gdy naprawdę nie miała powodu. Na szczęście teraz już tak nie robię. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. jesteśmy obojętni ok. zgadzam się, mówimy, że zmarnowaliśmy czas, bo czegoś nie zrobiliśmy.. ale dlaczego tak jest? w moim przypadku wynika to po prostu z tego, że akurat w tamtym momencie na to nie wpadłam.. mija parę chwil i dostaję olśnienia.. a wówczas często bywa już za późno.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie podejmując żadnej decyzji w zasadzie ją podejmujemy - dajemy losowi szansę do zamieszania w naszych planach :) No jasne, o marzenia warto walczyć! :)

  http://dziennik-miedzymiastowy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie lubię kiedy ktoś za często mówi "nie wiem", bo wtedy mam wrażenie, że ta osoba nie ma własnego zdania i jest po prostu nudna ;) Zgadam się z tobą :p
  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie strasznie denerwuje, kiedy ktoś często odpowiada "nie wiem", a już szczególnie, kiedy pytanie brzmi "co wolisz".
  Śliczne zdjęcia. :)

  milenaa-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. To prawda, pogoda zaczyna się zmieniać i wraz z nią także nasz nastrój, warto to wykorzystać :) Czasami wystarczy odrobina chęci, sprzyjające okoliczności i możemy góry przenosić, więc warto realizować nasze cele i dążyć do tego co najlepsze w życiu :) Narzekanie zdecydowanie nie jest wskazane, nie warto marudzić, trzeba doceniać każdą chwilę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. wygladasz slicznie! dla mnie pewnego rodzaju marzeniem, szczesciem jest blog! bardzo mnie cieszy, dążę do jego rozwoju!:)
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Post jest co prawda krótki, ale bardzo trafnie ujęłaś temat. Ja również staram się nie narzekać, przynajmniej na rzeczy, na które nie mam wpływu. Niemniej jednak nie da się ukryć, że Polacy to bardzo narzekające społeczeństwo. Osobiście wolę robić, niż mówić, bo właśnie w ten sposób można coś zmienić. Bezsensowne gadanie z całą pewnością tego nie załatwi! Przy okazji chciałabym zaprosić na swój blog. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Wiosna, nareszcie :D uwielbiam zimę, ale tę "prawdziwą" ze śniegiem, mroźnym powietrzem i tym klimatem, a nie to coś co było w Polsce w tym roku :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Oj.. trzeba się spiąć i zacząć korzystać z życia tak jak należy, bo coś czuję, że na starość będę żałować, że nie zrobiłam czegoś więcej niż to, co robię teraz.
  PS. masz prześliczne włosy! :)
  http://maleur.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz!

Szablon wykonany przez Tyler / Enjoy!